Hosting Nedir?

Hosting Nedir?

Web siteler için kullanılan bir alandır. Hazır veya yeni hazırlanacak web sitelerde bir alana aktarılması gerekir. Her gün internet kesintisi olamadan açık olması gerekir. Web sitenizin çalışması için sunucular da ayrılan yere ise hosting denir. Makinelere bağlı olarak çalışır. Sunucuların en iyi şekilde çalışabilmesi için sürekli açık olması gerekir. Sunucuları özel olarak saklamak için odalar bulunur. Odaların içindeki materyaller ile sunucu bir araya geldiği zaman hosting hizmeti sağlanmış olur.

Domain Nedir?

Alan adı da denir. Bazı web sitelerinin akılda kalması zordur. Bunun için basit bir yol ile kolayca web siteye ulaşım sağlaya bilirsiniz. Web sitenize bazı bilgiler, blog gönderileri, fotoğraflar girmeniz gerekir. Bu dosyalar ıp adresinde bulunur. Ip adresini kullanarak başka bilgisayardan bilgilerinize ulaşmak mümkündür. Ücretli ve ücretsiz domain hizmetleri vardır.

Hosting Hizmeti

İnternet hizmetleri sunmak için tasarlanmıştır. 2004 yılında hosting hizmeti vermeye başlamışlardır. 2006 yılında ise kurumsal çalışmalara yer vermiştir. Firma hem bireysel hem de kurumsal alanlarda hizmet vermektedir. Firma kendini sürekli yeniler. Kaliteli işler yaparak kendini kanıtlamıştır.

WordPress Hizmeti

Web sitesi ve blog oluşturmak için kullanılan yöntemlerin en iyisidir. Oluşturulması basit ve kolaydır. Çoğu web sitelerinin kullandığı hizmettir. Kullanım şartlarına göre ücretsiz olarak hizmet verir. Bazı internet geliştiricileri tarafından günümüzde halen geliştirilmektedir. Kullanımı kolay olduğu için içerik yayınları yapmaya çok uygundur.

Sanal Sunucu Hizmeti

Sipariş verildiği andan itibaren destek ekibi tarafından hazırlıklar yapılır. Tüm uygulamalar hazırlanmış halde sahiplerine ulaştırılır. Altyapı bakımından en güçlü donanıma sahiptir. Sadece gönderilen sunucuyu hiç bir işlem yapmadan kullanmaktır. Her sunucunun belli bir konfigüre vardır. Konfigüre sayesinde hızlı bir şekilde internete erişim sağlaya bilirsiniz.

About the Author

Leave a Reply